
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 2 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.2098 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 25 V |
| REACH SVHC | Unknown |
| Weight | 15.989131 mg |
| Dielectric Material | Ceramic |
Stock: 6333
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19407
Ext.Price$0.19407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19407 | $0.19407 |
| 10 | $0.10601 | $1.06010 |
| 50 | $0.09893 | $4.94650 |
| 100 | $0.09233 | $9.23300 |
| 500 | $0.07506 | $37.53000 |
| 1000 | $0.06130 | $61.30000 |
| 3000 | $0.05841 | $175.23000 |
| 5000 | $0.05566 | $278.30000 |
| 10000 | $0.05318 | $531.80000 |
